Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Żywieccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy wsiedli za kierownicę jednośladów pomimo, że mieli cofnięte uprawnienia do kierowania. Obaj mężczyźni będą odpowiadać za przestępstwo określone w art. 180a kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj około 10.50 w Żywcu na ul. Południowej dzielnicowi z Żywca zatrzymali do kontroli drogowej 59-letniego mieszkańca miasta. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierował motorowerem pomimo, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Takie samo przestępstwo popełnił 46-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, którego w Milówce na ul. Jana Kazimierza zatrzymali policjanci z Rajczy.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pomimo decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem o czym mówi art. 180a k.k: „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”