Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z OFERTY EDUKACYJNEJ SZKÓŁ ŚREDNICH PUBLICZNYCH PROWADZONYCH PRZEZ POWIAT ŻYWIECKI!

 

Dla absolwentów szkół podstawowych rozpoczyna się moment w którym powinni zacząć zastanawiać się nad wyborem dalszego kierunku kształcenia i dlatego chcielibyśmy zachęcić bardzo gorąco młodych ludzi oraz ich rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną publicznych szkół średnich prowadzonych przez Powiat Żywiecki.

Warto podkreślić, że publiczne szkoły średnie (prowadzone przez Powiat Żywiecki) oferują nie tylko atrakcyjne formy kształcenia, ale gwarantują możliwość uzyskania uprawnień zawodowych w wielu poszukiwanych na rynku pracy - kierunkach. W ramach licznych umów z pracodawcami organizujemy staże i praktyki w renomowanych przedsiębiorstwach oraz ciekawe zagraniczne praktyki w specjalistycznych firmach.

Pragniemy również poinformować, że Powiat Żywiecki przystąpił do programu „Czas na zawodowców z Powiatu Żywieckiego”. W ramach tego programu uczniowie wybranych kierunków zawodowych będą mogli otrzymać 2 tys. złotych za podjęcie stażu uczniowskiego.

Chcemy zapewnić wszystkich zainteresowanych absolwentów szkół podstawowych, że jako organ prowadzący przygotowaliśmy w naszych szkołach średnich wystarczającą ilość miejsc dla wszystkich chętnych. Dotyczy to zarówno miejsc o profilu licealnym, ale również szkół technicznych jak i branżowych (zawodowych). Ciekawe kierunki, wysoki poziom kształcenia, stosunkowo dobre warunki dojazdu do szkół i zagwarantowana bezpłatność sprawiają, że oferta naszych szkół publicznych jest atrakcyjna i godna rozważenia!

Szczegółowe informacje o naborach umieszczone zostały na naszej stronie www.zywiec.powiat.pl oraz  na stronach internetowych naszych szkół średnich.

„INFORMATOR EDUKACYJNY 2020/2021”

Mając na uwadze udogodnienia w analizowaniu ofert edukacyjnych naszych szkół średnich, przygotowaliśmy dla Państwa „Informator Edukacyjny 2020/2021”, w którym znajdują się informacje dotyczące oferowanych kierunków kształcenia w naszych placówkach oświatowych.

Informator zawiera również aktywne adresy internetowe naszych szkół jak i bazę adresową. Zachęcamy do jego przeglądania lub pobierania z załącznika poniżej.


Załączniki:


Powiat Żywiec: ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z OFERTY EDUKACYJNEJ SZKÓŁ ŚREDNICH PUBLICZNYCH PROWADZONYCH PRZEZ POWIAT ŻYWIECKI!