Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Wydaje się, że nowoczesne systemy bezpieczeństwa i karoseria pojazdu są w stanie w pełni zabezpieczyć kierowcę. Okazuje się jednak, że na niewiele się to zdaje, gdy w grę wchodzi nadmierna prędkość i chwila nieuwagi. Co jednak mają powiedzieć piesi, rowerzyści czy motocykliści? Oni w zderzeniu z samochodem nie mają żadnych szans.

Z uwagi na obostrzenia wprowadzone ze względu na stan epidemii, ruch na drogach Żywiecczyzny jest mniejszy. Pomimo tego, codziennie odnotowujemy zdarzenia drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Odnotowaliśmy już również pierwsze zdarzenia drogowe z udziałem kierowców jednośladów.

Wczoraj po 11.00, w Jeleśni na ul. Suskiej, kierująca citroenem 46-latka, nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Około 11.30 w Żywcu na ul. Wesołej, kierujący fiatem ducato mieszkaniec powiatu bielskiego, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył forda, którym kierowała mieszkanka powiatu żywieckiego. Z kolei około 16.30 w Pewli Małej na ul. Jasna Pawła II, kierujący motocyklem 23-latek, nie dostosował prędkości i na łuku drogi wypadł z jezdni przewracając się na pobocze.

Przypominamy, że wciąż do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych należy nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość oraz brawura. Dlatego apelujemy, zawsze powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność i rozwagę na drodze, bowiem chwila nieuwagi może kosztować nas lub innych uczestników ruchu drogowego utratę zdrowia lub nawet życia.