Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

ODPOWIEDŹ NA APEL BURMISTRZA MIASTA ŻYWCA W SPRAWIE ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM 2019nCoV

 

 

W odpowiedzi na apel Burmistrza Miasta Żywca dotyczący zagrożenia koronawirusem 2019nCoV informujemy, że reagujemy na wszystkie sygnały kierowane do nas z Ministerstwa Zdrowia oraz Inspektoratu Sanitarnego, gdyż zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Żywieckiego jest dla nas najważniejsze.

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnych oraz Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną w kraju. Zapewnia również, że wszystkie procedury zalecane przez WHO zostały wdrożone.

Jednocześnie informujemy, że na terenie Powiatu Żywieckiego nie potwierdzono jak dotąd przypadku związanego z w/w zagrożeniem. Stosując zasadę mniej pijaru a więcej pracy merytorycznej prosimy o zachowanie umiaru i niepowodowanie niepotrzebnej paniki.

Pomysł pilnego przeniesienia działalności starego szpitala do nowego przyjęliśmy ze zdziwieniem, gdyż w zakresie działalności starego i nowego szpitala nie było i na chwilę obecną niema oddziału zakaźnego, dlatego trudno nam jest odnieść się do tej propozycji.

Informujemy również, że spotkanie dot. zagrożenia epidemiologicznego uzgodniono przed Pana apelem na 2 marca 2020 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu.   

Zarząd Powiatu Żywieckiego


Artykuły promocyjne

Powiat Żywiec: ODPOWIEDŹ NA APEL BURMISTRZA MIASTA ŻYWCA W SPRAWIE ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM 2019nCoV