Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Kiedy temperatura spada w okolice zera, wiele osób narażonych jest problemy wynikające z wychłodzenia organizmu. Dotyka to przede wszystkim bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku lub będące pod wpływem alkoholu. Na szczęście mieszkańcy Żywiecczyzny nie są obojętni i reagują widząc niepokojącą sytuację. Praktycznie codziennie dyżurny żywieckiej komendy policji odbiera telefony z informacją o osobach narażonych na wychłodzenie. Pamiętajmy, że wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Wczoraj około 21.20 do dyżurnego żywieckiej komendy zadzwonił mieszkaniec powiatu żywieckiego i poinformował, że w rejonie ul. Topolowej, na ziemi leży mężczyzna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak ustalili, był to 54-letni mężczyzna. Mundurowi udzielili mu pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Człowiek ten z objawami wychłodzenia trafił do miejscowego szpitala.

Zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie być obojętnym na czyjąś krzywdę i reagować, gdy widzimy sytuację, w której z uwagi na niską temperaturę, ktoś może być narażony na utratę zdrowia czy życia. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym policjantów lub inne służby. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!