Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Dzięki reakcji mieszkańca Żywca, policjanci zatrzymali 53-latka, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo 53-latkowi grozi wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat więzienia.

Kilka dni temu około 5.30 do dyżurnego żywieckiej komendy policji zatelefonował mieszkaniec miasta i poinformował, że na stację paliw przyjechał najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam zgłaszającego oraz 53-letniego mężczyznę. Jak wynikało z rozmowy przeprowadzonej ze zgłaszającym mężczyzna przyjechał na stację paliw oplem. Gdy zgłaszający zorientował się, że mężczyzna może być nietrzeźwy zabrał mu kluczyki, a o całej sytuacji poinformował policjantów. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 53-latka i okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna “Nie reagujesz-akceptujesz”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie mieszkańców na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo. Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer telefonu 112.