Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA „ZBÓJNICKĄ ŚCIEŻKĘ TRZECH HARNASI”

 

Do 30 listopada br. mieszkańcy województwa śląskiego mogą głosować na projekty zgłoszone do pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W propozycjach znalazło się zadanie podregionalne „Wyznaczenie Zbójnickiej Ścieżki Trzech Harnasi”, którego proponowana lokalizacja dotyczy Powiatu Żywieckiego.

Głównym celem zadania jest wyznaczenie ścieżki turystycznej biegnącej od Trójstyku (Jaworzynka) poprzez Zwardoń, Milówkę do Rajczy po terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, łączącej Beskid Śląski i Beskid Żywiecki z miejscami odpoczynkowymi w stylu zbójnickim, oznaczona i trasowana multimedialnie oraz fizycznie również dla osób niewidomych. Oprócz charakteru turystycznego ścieżka ma posiadać walory poznawczo-historyczne dzięki ustawieniu tablic mówiących o faunie i florze regionu oraz uwarunkowaniach historycznych z naciskiem na tradycje zbójnickie i pasterskie. Trasa przeznaczona dla turystyki pieszej, biegaczy, nordic walking, ski-tur oraz rowerowej turystyki terenowej. Zwieńczeniem projektu ma być cykliczna impreza sportowo-turystyczna o nazwie Rajd Trzech Prezydentów, która ma na stałe wpisać się w kalendarz imprez organizowanych przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy:

KROK 1 – wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (1 punkt na zadania wojewódzkie, od 1 do 3 punktów na zadania z dowolnych podregionów). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy - kliknij ponownie w zaznaczoną punktację. Możesz też kliknąć ANULUJ WYBÓR na dole strony - wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga - punkty przyznajemy podczas jednej sesji dla zadania wojewódzkiego i dla zadań podregionalnych.

KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki, numer telefonu).

KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ

KROK 4 – zatwierdź oddawane głosy, wpisując kod, który otrzymasz smsem na wskazany numer telefonu oraz klikając ZATWIERDŹ
Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.

BEZPOŚREDNIE PRZEJŚCIE DO STRONY GŁOSOWANIA POD LINKIEM PONIŻEJ:

https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/1

Źródło: bo.slaskie.plArtykuły promocyjne

Powiat Żywiec: MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA „ZBÓJNICKĄ ŚCIEŻKĘ TRZECH HARNASI”