Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

POSTERUNEK POLICJI W MILÓWCE JUŻ OTWARTY!

 

7 października 2019 r. uroczyście otwarto nowy posterunek w Milówce. W 2012 roku zlikwidowano stary posterunek jednak po konsultacjach społecznych podjęto działania zmierzające do przywrócenia posterunku.

W sprawę przywrócenia posterunku zaangażowali się na prośbę Posła Kazimierza Matusznego między innymi Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, ówczesny zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach Piotr Kucia i Starosta Żywiecki.

W uroczystościach uczestniczyli między innymi parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele wojewódzkiej i żywieckiej Policji oraz przedstawiciele innych służb mundurowych.

Aktualny Posterunek Policji w Milówce, to nowoczesny obiekt, wybudowany od podstaw zgodnie z nowymi standardami. Obiekt posiada dwustanowiskowy garaż oraz parking dla interesantów, w tym dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt budowy posterunku to kwota ponad 1,6 mln zł. Posterunek zlokalizowany jest w głównym ciągu komunikacyjnym przy ul. Dworcowej 29a.

Powiat Żywiecki dodatkowo dofinansował zakup radiowozu, który wykorzystywany będzie przez policjantów pełniących służbę na terenie Milówki.Artykuły promocyjne

logo RSS

Powiat Żywiec: POSTERUNEK POLICJI W MILÓWCE JUŻ OTWARTY!