Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŻYWCU OTRZYMAŁ DOTACJĘ NA ZAKUP KARETKI DO GMINY RAJCZA

 

6 września br. w Delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej wręczono dofinansowania na wymianę ambulansów w Istebnej oraz Rajczy. Na ręce Starosty Żywieckiego oraz Dyrektora Zespołu Zakładów Zdrowotnych w Żywcu - Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski przekazał 400 tys. złotych w ramach rządowego programu wymiany ambulansów.

Warto przypomnieć, że uwagi dotyczące stanu technicznego ambulansów od dłuższego czasu zwracali ministerstwu lokalni parlamentarzyści PiS, w tym Poseł Kazimierz Matuszny. W wyniku przeprowadzonej kontroli okazało się że ambulans w Gminie Rajcza kwalifikuje się do wymiany.

W najbliższym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na zakup karetki. Ambulans (typ S) z napędem na cztery koła będzie zabezpieczał teren Gminy Rajcza jeszcze w tym roku.

W imieniu Zarządu Powiatu serdecznie dziękuję Panu Posłowi Kazimierzowi Matusznemu za podjęcie skutecznych działań mających na celu ochronę zdrowia i życia mieszkańców naszego Powiatu – podkreślił Starosta Żywiecki Andrzeja Kalata.Artykuły promocyjne

Powiat Żywiec: ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŻYWCU OTRZYMAŁ DOTACJĘ NA ZAKUP KARETKI DO GMINY RAJCZA