Pomimo licznych apeli i kampanii społecznych nadal zdążają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pojazdów, po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Pamiętajmy, że każda, nawet niewielka ilość wypitego alkoholu, wpływa na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Tylko w piątek policjanci wyeliminowali z ruchu trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Około 9.30 w Rycerce Dolnej, policjanci z żywieckiej drogówki, zatrzymali 45-latka, który kierował samochodem. Jak ustalili policjanci mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami. Dodatkowo był w stanie po użyciu alkoholu.

Z kolei o 19.00 w Glince, policjanci z komisariatu w Rajczy zatrzymali 30-latka, który kierował vw mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Pół godziny później dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Komonieckiego w Żywcu. Według zgłoszenia kierowca nissana uderzył w zaparkowany samochód i elewację sklepu, po czym oddalił się z miejsca. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że samochodem mógł kierować 35-latek, który w chwili zdarzenia był nietrzeźwy i dodatkowo posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W sprawie prowadzone będzie postępowanie.