350 ROCZNICA DAROWANIA OBRAZU MATKI BOŻEJ KAZIMIERZOWSKIEJ GÓRALOM RAJCZAŃSKIM

 

W dniu wczorajszym (30 czerwca) odbyły się  obchody 350 rocznicy darowania obrazu Matki Bożej Miłosierdzia Kazimierzowskiej góralom rajczańskim oraz wydania pozwolenia na budowę kościoła w Rajczy.  Uroczystości połączono z Rodzinnym Piknikiem Kazimierzowskim oraz Dniem Dziecka.

W dziękczynnej uroczystości pod przewodnictwem Ks. Kard Stanisława Dziwisza modliło się z duchownymi dwóch biskupów seniorów Tadeusz Rakoczy z Bielska-Białej i Jan Zając z Krakowa, a także przedstawiciele rządu, sejmiku wojewódzkiego, samorządowcy, przedstawiciele wielu organizacji z pocztami sztandarowymi, pielgrzymi i lokalna społeczność. Powiat Żywiecki reprezentował Starosta Andrzej Kalata wraz z Radnymi Powiatu.

Kard Dziwisz w swoim kazaniu przypomniał wizytę Karola Wojtyły w Rajczy, gdzie w 1966 roku sprawował liturgię z okazji 1000-lecia Chrztu Polski, a trzy lata później pod jego przewodnictwem odbyły się uroczystości związane z 300 rocznicą przyjęcia obrazu MB Kazimierzowskiej.

Podziękowania za wspólna liturgię złożyła na ręce kardynała Dziwisza delegacja górali z Rajczy, a oprawę muzyczno-wokalną zapewnili:  chór parafialny „Laurentius” i zespoły: „Ziemia Rajczańska”, „Rajcusie”, „Sarna” oraz Orkiestra Dęta z Soli.

Po zakończeniu nabożeństwa nastąpiło uroczyste otwarcie Pikniku Królewskiego na terenie amfiteatru w Rajczy połączone z degustacją potraw i wspólną zabawą.Artykuły promocyjne

Powiat Żywiec: 350 ROCZNICA DAROWANIA OBRAZU MATKI BOŻEJ KAZIMIERZOWSKIEJ GÓRALOM RAJCZAŃSKIM