Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żywiec

Rok 2019 jest wyjątkowy dla Polskiej Policji. Powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 r. już od 100 lat stoi na straży porządku i poszanowania prawa. Żywieccy policjanci w sposób szczególny chcą uczcić ten wyjątkowy Jubileusz i już dzisiaj serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, które odbędą się 12 lipca 2019 roku w Żywcu.

Z uwagi na wyjątkowy charakter tegorocznych obchodów Święta Policji rozpoczną się one od wyjątkowej uroczystości, tj. nadania imienia Sali Narad Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, im. przod. Józefa Szczepanika, policjanta Policji Państwowej, Komendanta Posterunku Policji Państwowej w Zabłociu, który zginął śmiercią tragiczną na posterunku w dniu 1 września 1939 roku. Uroczystość ta rozpocznie się o godz. 10.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu.

Po jej zakończeniu, o godz. 11.00, rozpocznie się Msza Święta, która odprawiona zostanie w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu. Po Mszy nastąpi uroczysty przemarsz Pododdziałów Policji z Konkatedry do Zamku Habsburgów, gdzie odbędą się uroczystości oficjalne, wręczenie odznaczeń i nominacji policyjnych oraz wyróżnień.

Po zakończeniu uroczystości oficjalnych zapraszamy wszystkich na piknik rodzinny, który odbędzie się na Placu Zamkowym w godz. od 13.00 do 17.00. Podczas pikniku przewidziano mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku. Będzie prezentacja sprzętu policyjnego oraz sprzętu innych służb mundurowych, miasteczko ruchu drogowego, pokaz pracy technika kryminalistyki. Dla najmłodszych przewidziano dmuchane zamki, ściankę wspinaczkową oraz wiele innych atrakcji. Całość uświetni pluszowy przyjaciel dzieci – Sznupek, który dla każdego będzie miał słodką niespodziankę.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 100-lecia powstania Policji Państwowej.