ZAGRAMY NA RZECZ DOMU SAMOPOMOCY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

 

 

 

Księża, policjanci i samorządowcy powalczą w charytatywnym turnieju piłki nożnej halowej „O Puchar Biskupa Piotra Gregera”. Rozgrywki rozpoczną się w poniedziałek 24 czerwca o godz. 16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce (Os. XX-lecia II RP 12).

Celem turnieju jest wsparcie działalności środowiskowego domu samopomocy dla osób niepełnosprawnych w Radziechowach, prowadzonego przez Fundację Per Corda. Dom powstał w 2018 roku dzięki współpracy radziechowskiej parafii, Starostwa Powiatowego w Żywcu, Fundacji „Per Corda” oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Placówka prowadzi zajęcia dla dwadzieściorga dzieci z niepełnosprawnością w stopniu głębokim z całej Żywiecczyzny. 

W turnieju udział wezmą drużyny księży diecezji Bielsko-Żywieckiej i Opolskiej, policji, oraz Urzędu Powiatowego w Żywcu i Gminy Węgierska Górka - współorganizatorów rozgrywek. W czasie Turnieju przewidziano liczne konkursy z nagrodami, zabawy i inne atrakcje dla dzieci, dorosłych i całych rodzin.

Do wspólnej zabawy i kibicowania zapraszają: kapelan sportowców diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Fundacja „Per Corda”.Artykuły promocyjne

Powiat Żywiec: ZAGRAMY NA RZECZ DOMU SAMOPOMOCY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH