Wakacje rozpoczynają się już za dwa dni. W związku z tym policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w podczas letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Przypominamy, jak zgłosić kontrolę autokaru na terenie Żywiecczyzny: 

  • W żywieckiej komendzie policji zgłoszenia kontroli autokarów mogą odbywać się w formie osobistej, telefonicznej lub pisemnej. Zgłoszenia można składać w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu Al. Piłsudskiego 52, w dni powszednie w godz. od 8.00 do 15.00 lub dzwoniąc pod numer telefonu 33 867 22 98. Ponadto nadmieniamy, że kontrole te przeprowadzane będą na terenie Żywca na parkingach stacji paliw lub też parkingach znajdujących się przy sklepach wielkopowierzchniowych. Jednocześnie prosimy, aby zgłoszeń tych dokonywać z kilkudniowym wyprzedzeniem, co pozwoli na zapewnienie prawidłowego przebiegu kontroli.