Od 23 maja do 15 czerwca 2019 roku wzrok kibiców będzie skierowany na Polskę, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata piłkarzy do lat 20. Bielsko-Biała i Tychy, oprócz Bydgoszczy, Gdyni, Lublina i Łodzi, stały się jednymi z miast gospodarzy Mistrzostw Świata U20 w piłce nożnej. Nad bezpieczeństwem kibiców będą czuwali policjanci i inne służby, a także wolontariusze. Przyjezdni i mieszkańcy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. Dla kibiców przygotowane też zostały specjalne informatory.

Policjanci będą zabezpieczali mecze oraz przejazdy zawodników. Niezmiernie ważnym aspektem jest właściwa i sprawna organizacja ruchu, w związku z tym informujemy o zmianach w jego organizacji oraz o wyznaczonych parkingach.

Na policyjnych stronach internetowych komend w Bielsku-Białej i Tychach znajdą Państwo szczegółowe informacje, ważne dla wszystkich odwiedzających w najbliższym czasie te miasta, jak i dla samych mieszkańców.

Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz prosimy stosować się do zalecanych objazdów, znaków na drodze, a także poleceń stróżów prawa.

Dla kibiców przygotowane zostały również przez magistraty Bielska-Białej i Tychów specjalne informatory.