• Zapraszamy do udziału w akcji "100 litrów krwi na 100-lecie Policji"

  Już 15 czerwca br. będzie można oddać krew w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Od 8.30 do 14.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwał na wszystkich krwiodawców na Rynku w Żywcu. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!

 • Bezpiecznie nad wodą, w lesie i na podwórku

  Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Pozostały do letniego wypoczynku czas żywieccy policjanci wykorzystują na prowadzenie licznych prelekcji, akcji i kampanii informacyjnych mówiących o bezpieczeństwie w czasie wakacji. W związku z tym odwiedzili również przedszkolaków z przedszkola nr 1 w Żywcu. Wszyscy wspólnie dyskutowali o tym, jak być bezpiecznym nad wodą, w lesie czy na podwórku.

 • VII WIEKÓW WSI PIETRZYKOWICE
 • Policjanci, strażacy i wporowcy o bezpiecznym wypoczynku nad wodą

  Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, policyjni motorowodniacy z Gilowic, wspólnie ze strażakami, woprowcami oraz społeczną strażą rybacką przygotowali szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą. W czasie ich trwania mundurowi radzą, uczą i ostrzegają, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń.

 • Zapraszamy do udziału w akcji krwiodawstwa "100 litrów na 100-lecie Policji"

  Już 15 czerwca br. będzie można oddać krew w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Od 8.30 do 14.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwał na wszystkich krwiodawców na Rynku w Żywcu. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!

 • Zachowajmy ostrożność podczas upałów!

  Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza, apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

 • Działania policyjne "SMOG"

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG” mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 • Pirat drogowy zatrzymany po pościgu

  Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 39-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna, widząc dawane przez mundurowych sygnały do zatrzymania się, zignorował je i zaczął uciekać. Szaleńczą jazdę kontynuował przez około 6 kilometrów łamiąc przy tym wszystkie możliwe przepisy ruchu drogowego, powodując tym zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Po zatrzymaniu przez policjantów wyjaśniły się powody jego ucieczki.

 • Spotkanie policjantów z pedagogami

  W ramach kampanii edukacyjno - profilaktycznej pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, żywieccy policjanci odbywają cykliczne spotkania z pedagogami szkolnymi zarówno w Żywcu, jak i powiecie. Kampania została zorganizowana przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”.

 • Jak zachować się w czasie burzy?

  Jak wynika z prognoz synoptyków utrzymujące się od kilku dni wysokie temperatury mogą powodować powstawanie nagłych zjawisk pogodowych. Możemy spodziewać się gwałtownych burz z silnym wiatrem. Jak zachować się w czasie burzy, aby być bezpiecznym? Oto kilka porad.

 • Pierwszy dzień zmagań o tytuł „Policjanta Roku Ruchu Drogowego” na Śląsku

  Dziś na terenie Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach rozpoczęły się 3-dniowe zmagania policjantów o tytuł „Policjanta Roku Ruchu Drogowego” na Śląsku. W Konkursie bierze udział 33 najlepszych mundurowych śląskiej drogówki. Pierwszego dnia policjanci rywalizowali w konkurencji jazdy sprawnościowej motocyklem oraz samochodem po wyznaczonym torze. Zwycięzcy zmagań wojewódzkich wezmą udział w XXXII Ogólnopolskiej Edycji Konkursu, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

 • Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie!

  Pozostawienie dziecka w zamkniętym samochodzie to bezpośrednie narażenie go na utratę zdrowia, a nawet życia. Prognozy na następne dni wskazują wysokie temperatury. To właśnie w takich sytuacjach, pozostawione dzieci w samochodzie narażone są na ogromne niebezpieczeństwo.

 • A ja będę policjantem

  Wiele dzieci marzy o tym, aby być policjantem. Zabezpieczać ślady na miejscu przestępstwa, być przewodnikiem psa czy też ścigać piratów drogowych to marzenia, które mogą się spełnić. Przekonali się o tym uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Żywcu, których odwiedzili policjanci. W czasie wizyty stróże prawa opowiedzieli im o swojej pracy i zaprezentowali sprzęt, którym posługują się w codziennej służbie. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć, jak to jest być policjantem....