21. PKO PÓŁMARATON DOOKOŁA JEZIORA ŻYWIECKIEGO – ZACZYNAMY!
ANKIETA DOTYCZĄCA BUDOWY SPALARNI W ŻYWCU
II BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
 • Policyjny profilaktyk o właściwych wyborach młodzieży

  Policjanci z żywieckiej komendy w ramach działań profilaktycznych licznie odwiedzają młodzież ze szkół z terenu Żywca oraz powiatu. W czasie spotkań stróże prawa w formie rozmów i dyskusji przekazują młodym ludziom cenną wiedzę na temat odpowiedzialności za podejmowane przez nich zachowania. Kilka dni temu odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu.

 • Dzisiaj działania „Bezpieczny pieszy”

  Dzisiaj w godzinach 9.00 – 17.00 żywieccy policjanci prowadzą działania "Bezpieczny pieszy". Podczas prowadzonych kontroli stróże prawa zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też będą nadzorować zachowanie samych pieszych.

 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 • Uważajmy na drodze na leśne zwierzęta!

  Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. W ostatnim czasie odnotowaliśmy zwiększoną ilość kolizji pojazdów ze zwierzyną leśną. Gdy nie zachowamy ostrożności, a dodatkowo za szybko jedziemy o tragedię nietrudno. Prawdopodobieństwo spotkania zwierzyny leśnej na drodze jest największe wczesnym rankiem oraz późnym wieczorem.

 • Z promilami za kierownicą

  Pomimo licznych apeli i kampanii społecznych nadal zdążają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pojazdów, po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Pamiętajmy, że każda, nawet niewielka ilość wypitego alkoholu, wpływa na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 • OFERTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH W ZAKRESIE PEDAGOGIKI SPECJALNEJ
  UMOWA NA BUDOWĘ OBEJŚCIA WĘGIERSKIEJ GÓRKI PODPISANA!
 • Zaproszenie na Konferencję "Moje Bezpieczne (?) Dziecko"

  Wydział Prewencji KWP w Katowicach oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny "Metis" zapraszają pracowników oświaty na Konferencję inauguracyjną, która odbędzie się 22 października br. w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ilość miejsc jest ograniczona, a swoją obecność można zarejestrować po zalogowaniu się na stronie "Metisu".

 • W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

  W ramach działań podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych policjanci z Żywca odwiedzają przedszkolaków zarówno w Żywcu, jak i powiecie. W czasie spotkań stróże prawa uczą dzieci, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi się poruszać, gdy nie ma chodnika i dlaczego tak ważne jest, aby nosić odblaski. W profilaktycznych działaniach stróżom prawa pomagał pluszowy przyjaciel dzieci - „Sznupek”. Zadowolenie i uśmiechy na twarzach milusińskich były dla policjantów największą nagrodą.

 • PROMESY DLA STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW
 • "Dla saperów z Gliwic - by inni mogli żyć" - przyłącz się do akcji!

  Śląscy policjanci organizują akcję w geście solidarności z saperami z Gliwic, którzy ucierpieli we wczorajszym tragicznym zdarzeniu oraz ich Rodzinami. Stróże prawa apelują do całego środowiska mundurowego oraz osób deklarujących chęć pomocy innym o wsparcie akcji i honorowe oddawanie krwi osobom potrzebującym. Będziemy wdzięczni, jeżeli przyłączycie się do akcji!

 • POSTERUNEK POLICJI W MILÓWCE JUŻ OTWARTY!
 • Otwarcie nowych posterunków w Milówce i Istebnej

  Po 7 latach nieobecności na mapę powrócił Posterunek Policji w Milówce, a po 23 Posterunek Policji w Istebnej. Dzisiaj odbyły się uroczyste otwarcia tych obiektów. Ich powstanie było odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę reaktywacji posterunków w czasie prowadzonych przez policjantów konsultacji społecznych.

 • STAROSTA ŻYWIECKI O BEZPŁATNEJ I NIELIMITOWANEJ DIAGNOSTYCE OBRAZOWEJ
  XI POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH