• Ostrzegamy przed włamywaczami !

  Uwaga włamywacze grasują na terenie naszego powiatu. W ostatnim czasie częściej dochodzi do włamań. Złodzieje działając pod ochroną zmroku, pod nieobecność domowników, dostają się do domów poprzez wyważenie okna lub drzwi tarasowych. Łupem złodziei padają pieniądze i biżuteria.

 • Odblaskowy „Janosik”

  Wczoraj w Kinie „Janosik” w Żywcu odbyła się premiera spotu profilaktycznego „Noś odblaski. Nie daj się zamknąć w czarnym worku”. Spot cieszy się dużą popularnością w internecie i osiągnął już wynik ponad 31 tys. wyświetleń. Od teraz będzie go można również zobaczyć w żywieckim kinie. Podczas premiery, każdy, kto przyszedł do kina otrzymał element odblaskowy.

 • Rozbojarze trafili do aresztu

  Niespełna godziny potrzebowali policjanci z Żywca, aby zatrzymać dwóch sprawców rozboju. Stróże prawa odzyskali również skradziony przez nich telefon. Decyzją żywieckiego sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo w więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat.

 • Oszuści znowu dali o sobie znać. Apel o ostrożność!

  W miniony czwartek oszuści wyłudzający pieniądze znów dali o sobie znać. Aż ośmiokrotnie próbowali oszukać mieszkańców powiatu żywieckiego, żądając od seniorów dużych kwot pieniędzy. Scenariusz przedstawiany przez oszustów był zawsze taki sam. Na szczęście seniorzy wykazali się bardzo dobrą postawą i zorientowali się, że mają do czynienia z oszustami. Apelujemy o ostrożność. W takich sytuacjach nie traćmy głowy, przerwijmy połączenie i upewnijmy się u bliskiej osoby czy rzeczywiście coś się jej stało.

 • Z przyszłymi sportowcami o właściwych wyborach

  Policjanci z żywieckiej komendy w ramach działań profilaktycznych licznie odwiedzają młodzież ze szkół z terenu Żywca oraz powiatu. W czasie spotkań stróże prawa w formie rozmów i dyskusji przekazują młodym ludziom cenną wiedzę na temat odpowiedzialności za podejmowane przez nich zachowania. Kilka dni temu odwiedzili uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żywcu.

 • Debata "Bezpieczny senior"

  W Klubie Seniora "Globik" w Żywcu odbyła się debata, która w główniej mierze poświęcona była bezpieczeństwu seniorów. W debacie oprócz żywieckich policjantów uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, Straży Miejskiej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W czasie spotkania poruszano problematykę bezpieczeństwa w różnych jego aspektach. Wszystko po to, aby starsi mieszkańcy miasta byli bezpieczni.

 • Niebezpieczne znalezisko – jak się zachować

  W sobotę w Przyborowie podczas prac w rejonie posesji znaleziono pocisk moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Policjanci z Jeleśni zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Niewybuch zabiorą dzisiaj wojskowi saperzy. Stróże prawa ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić!