XII SESJA RADY POWIATU W ŻYWCU
 • Utrudnienia w ruchu drogowym, w związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau

  27 stycznia 2020 roku na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz - Birkenau odbywać się będą uroczystości związane z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz - Birkenau. W związku z powyższym na terenie Oświęcimia i Brzezinki wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W tym dniu kierowcom proponujemy wybranie tras alternatywnych, z pominięciem Oświęcimia i Brzezinki. Natomiast kierowców, którzy będą musieli przejechać przez Oświęcim lub Brzezinkę prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu.

 • Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "SMOG"

  28 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Funkcjonariusze będą zwracać uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Bezpiecznie na stokach

  Żywieccy policjanci, instruktorzy PZN oraz policjanci pełniący służbę na nartach wzięli udział w akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Edukacyjna impreza odbyła się na stacji narciarskiej „Zwardoń SKI”. Gościem specjalnym był "Sznupek" - maskotka śląskiej policji, który wspólnie z mundurowymi uczył najmłodszych bezpiecznej jazdy na nartach. W profilaktycznych działaniach stróżom prawa pomagali uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

 • ZGŁOSZENIE ZBYCIA LUB NABYCIA POJAZDU ZAŁATWISZ PRZEZ INTERNET
  JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU ZLOKALIZOWANIA PADŁEGO DZIKA - KOMUNIKAT
  KONWENT POWIATÓW WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W PSZCZYNIE
  „BEZPIECZNE FERIE 2020”
  100-LECIE ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ
 • ZAPRASZAMY NA AKCJĘ "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU"

  Już Niedzielę (19.01), na stoku stacji narciarskiej ''ZWARDOŃ SKI'' w Zwardoniu, odbędzie się akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Start imprezy o godz. 10.00. W czasie akcji policjanci będą rozdawać ulotki dotyczące zasad bezpiecznego korzystania ze stoku. Przypomną również o dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Na najmłodszych czekają niespodzianki m.in. konkursy, w których nagrodami będą kaski narciarskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych

 • WOJEWÓDZKA INAUGURACJA SEZONU ZIMOWEGO
  STAROSTA ŻYWIECKI O NOWYM SZPITALU ORAZ BUDŻECIE NA 2020 ROK
  POCIĄGIEM ZA DARMO W RAMACH AKCJI „KOLEJ NA FERIE”
  ZAPRASZAMY NA
  „Beskidy zapraszają”
 • Jak bezpiecznie spędzić ferie

  Dzisiaj ostatni dzień nauki. Dzieci i młodzież z kilku województw rozpoczyna ferie zimowe. O tym jak spędzić je bezpiecznie dowiedziały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żywcu. W czasie spotkania policjanci zachęcali wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów”.