Wiosenna odnowa

Zimową porą nasza skóra jest szczególnie narażona na działanie różnych niekorzystnych czynników atmosferycznych związanych z niską temperaturą i mroźnym wiatrem. W efekcie dochodzi do przesuszenia, przewrażliwienia i utraty blasku. Bardzo niskie temperatury w szybkim tempie obkurczają pory skórne oraz gruczoły łojowe przez co skóra nie ma zapewnionego odpowiedniego natłuszczenia, a zaburzona funkcja płaszcza wodno-lipidowego skóry sprawia, że jest ona źle odżywiana i słabo dotleniona.

Właśnie dlatego do wiosennej odnowy należy podejść kompleksowo i zadbać o właściwą pielęgnację. Powinna ona obejmować nie tylko zabiegi na twarz, ale również na całe ciało. Zastosowane zabiegi kosmetyczne muszą intensywnie nawilżać, dotleniać i mocno regenerować skórę. Wiosna, to  ostatni dzwonek przed nadchodzącym latem i wręcz idealny czas, aby zregenerować i rozświetlić cerę. Z pewnością nie zaszkodzi w tym celu odwiedzić dobry salon kosmetyczny – swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html.

W ramach wiosennych porządków należy zastosować złuszczanie skóry. Zabieg ten przeprowadzany wczesną wiosną powinien być stosunkowo delikatny ze względu na nieco bardziej intensywne i co za tym idzie bardziej szkodliwe promieniowanie słoneczne. Efektem złuszczania jest znaczna poprawia ukrwienia skóry, lepsze zdolności regeneracyjne oraz zmniejszone przebarwienia. Jest to również najlepszy sposób na usunięcie zrogowaciałych komórek, które sprawiają, że skóra ma szarawy odcień ziemi. Z pewnością warto wykonać mikrodermabrazję, którą jednak powinno się powtarzać dość regularnie co 3-5 tygodni.

Oprócz profesjonalnych zabiegów jakie zapewni kosmetyczka Warszawa, niezwykle istotna jest kuracja domowa. Preparaty stosowane do samodzielnej pielęgnacji muszą być dobrane odpowiednio do danego rodzaju skóry. Obowiązuje jedna i raczej ogólna zasada, że latem i wiosną stosuje się kosmetyki o nieco lżejszej konsystencji niż jesienią i zimą. Skóra musi odczuwać komfort. W okresie wzmożonego promieniowania słonecznego bardzo ważna jest ochrona przed promieniami UV, które bardzo niekorzystnie wpływają na skórę.
Słońce powoduje utratę elastyczności skóry i jej szybsze starzenie się, przebarwienia, zrogowacenia oraz wbrew pozorom nasilenie łojotoku. Promienie UV są także jedną z głównych przyczyn powstawania nowotworów skóry, w tym najgroźniejszego z nich, czyli czerniaka.

W przypadku problemu z doborem właściwych kosmetyków do pielęgnacji warto skorzystać i zapytać specjalistę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>