Salon kosmetyczny w Kielcach – Yellow Peel

Yellow Peel to jeden z najpopularniejszych rodzajów peelingów, wykona go wykształcona kosmetyczka z Kielc. Działa on kompleksowo, równocześnie na kilka warstw skóry. Stosowany jest on u osób, które cierpią na trądzik pospolity oraz podczas spłycania nowo powstałych zmarszczek mimicznych. Zabieg ten składa się w trzech różnych etapów. Ogromną zaletą tego zabiegu jest możliwość dostosowania kosmetyków oraz zmodyfikowania etapów w zależności od rodzaju skóry oraz od jej potrzeb. Pierwszym etapem jest oczyszczanie skóry, za pomocą specjalistycznego preparatu, który pozostaje na naszej twarzy około dwadzieścia minut. Następnie wykonywany jest peeling, który służy usunięciu wierzchniej warstwy naszego naskórka. W skład kosmetyków peelingujących wchodzą między innymi substancje takie jak kwas salicylowy oraz kwas glikolowy. Ze względu na silne działanie tych kwasów, są one usuwane w powierzchni naszej skóry już po około dwudziestu minutach, co zabezpiecza naszą skórę przed uszkodzeniem.

Kolejny etap nazywany jest,,żółtym peelingiem”. Podczas tej fazy wykonywane są czynności, które mają na celu pobudzić naszą skórę do syntezy kolagenu oraz elastyny, które odpowiadają za jędrność oraz jednolity owal skóry twarzy. Okres ten trwa około dwadzieścia minut. Na powierzchnie naszej cery nakładana jest witamina C oraz kwas retinowy. Ostatnim etapem Yellow Peel jest nałożenie na naszą twarz kwasu azalainowego, kwasu kojowego oraz kwasu fitowego. Dzięki temu etapowi pozbędziemy się przebarwień potrądzikowych oraz niewielkich blizn, powstałych po stanach zapalnych i tym podobnych. Etap ten redukuje także niewielkie przebarwienia powstałe w wyniku nieodpowiedniego opalania oraz  niestabilności hormonalnej. Zabieg ten jest przeciwwskazany u osób, które mają aktywną opryszczkę wargową,  w ciąży oraz u osób z cukrzycą i padaczka. Efekty zabiegu widoczne są już po około trzech dniach, kiedy to ustępuję zaczerwienienie skóry twarzy, możemy wtedy zobaczyć lepsze ukrwienie skóry oraz rozjaśnienie blizn. Zabieg ten zalecany jest osobom z cerą trądzikową oraz bliznami powstałymi w przebiegu tego schorzenia. Po wykonaniu tego zabiegu można zauważyć także spłycenie się zmarszczek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>